Rodzina 500 plus

Już od 1 kwietnia br. w MOPS w Mońkach przy ul. Wyzwolenia 12 (pokoje nr 103, 107 i 114) będzie można składać wypełnione wnioski łącznie z wymaganymi dokumentami w godzinach pracy MOPS. W celu ułatwienia złożenia wniosku w miesiącu kwietniu w każdy wtorek i czwartek w MOPS w Mońkach będą wydłużone godziny przyjmowania wniosków tj. do godz. 17:00.

Z inicjatywy Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego, w porozumieniu z Dyrektorami monieckich szkół zostaną utworzone dodatkowe miejsca przyjmowania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. W dniach od 1 do 30 kwietnia oraz od 20 do 30 czerwca br., w dni robocze, będzie można pobrać oraz złożyć wypełniony wniosek w Urzędzie Miejskim w Mońkach ul. Słowackiego 5a (sala ślubów) w godzinach 7:30 - 15:30 oraz w Zespole Szkół (SP nr 1) w Mońkach ul. Planetarna 13, Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach ul. Tysiąclecia 17, Gimnazjum w Mońkach ul. Leśna 3, w godzinach 8:00 - 16:00.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego będzie można również złożyć za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

MRPiPS poinformowało, że z niżej wymienionymi bankami podpisało porozumienie w zakresie składania wniosków za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej tj.: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA.

Jednocześnie informujemy, iż druki wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego można już pobrać w MOPS w Mońkach. Informacje na temat „Programu 500 plus” można uzyskać za pośrednictwem infolinii tel. (85) 74 39 499, ze strony ministerstwa MRPiPS www.mpips.gov.pl. lub bezpośrednio od pracowników MOPS.


Ważne! 
Wnioski będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz tj. od miesiąca kwietnia. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Wniosek

Pobierz wniosek w formacie pdf

Informator 500 + strona 1
Informator 500 + strona 2

Pobierz tę treść w wersji pdf